Zaznacz stronę

18 września Rada Miejska uchwałą  –  http://www.bip101.lo.pl/?app=uchwaly&nid=2416&y=2015   powołała  samorządową instytucję kultury – pn „Wiejska Świetlica Środowiskowa”  w Kamiennej.

A już 21 października odbyło się posiedzenie komisji oświaty  i kultury RM nt. „zaopiniowanie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury.

Zapewne na następnej sesji nastąpi akt połączenia samorządowej instytucji kultury – pn „Wiejska Świetlica Środowiskowa”   z … Ośrodkiem Kultury(sic!)

Dodam dla nie zorientowanych ze świetlica w Kamiennej działa od paru ładnych lat. O ile pamiętam to od 2008 roku  Okres jej prosperity  to czasy kiedy  świetlica była w „zarządzaniu”  OK.  Od 2012 roku lat świetlica  została „wyprowadzona” z OK. Dlaczego i po co ?

Powołanie tzw. instytucji kultury w Kamiennej zbiegło się z  uzyskaniem prawa własności przez Gminę, 46-arowej działki na której posadowiony jest budynek popularnie zwany „szubienica”.  Dotychczas był to obiekt należący do Agencji Nieruchomości Rolnej.

Jak  twierdzi  burmistrz Marek Wiliński, przejęcie obiektu  wraz z działką którą władze samorządowe zamierzają wykorzystać na boisko sportowe, odbyło się z bardzo szybko z przychylnością i zrozumieniem  z strony ANR. /A Wiktorski miał  ciągle ‘pod górkę’? /

DYSKUSJA nad projektem uchwały.

Przewodnicząca komisji pani Elżbieta Wojciechowska poparła pomysł  połączenia obu instytucji uzasadniając że wspólne działanie będzie bardziej efektywnie. ( to po co rozłączano?- pyt. autora)

Członek  komisji radny Jacek Kosmalski wytknął nie uzasadniony pospiech, wskazał na brak rejestracji WWŚ – Kamienna co może wg niego skutkować perturbacjami prawnymi. Wyraził zdziwienie „zawiłością” postępowania w tej sprawie, pytając czy nie można było po prostu wpisać do statut OK  wszystkie świetlice wiejskie i byłoby o key.  

STOP.      Właśnie na stronie internetowej  UM pojawiła sie informacja że jutro tj 28-go odbędzie sie sesja RM gdzie w porządku obrad zapisano pkt dotyczący zamiaru połączenia obu instytucji. A zatem poczekajmy do … jutra!

Dodano 29.10 g.22.00

…odwołać…

Na sesji zabiera głos radny Jacek Kosmalski,  oznajmia – (…) ze tym razem uda się …odwołać… dyrektor Ciesielską.

Chcesz wiedzieć o co chodzi – odsłuchaj nagranie od 45 min   do 65 min głos zabiera radny Jacek Kosmalski oraz  od 129 min głos zabiera Burmistrz, radny Mirosław Gawłowski radny Kosmalski oraz „punktujący” mieszkaniec Lubienia pan Adam S.

 

Udało się. Gratuluje.

 stronom sporu – dedykuję słowa św. Łukasza

,,To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca…