Zaznacz stronę

UWAGA. chcąc uzyskać duże wyraźne powiększenie foto; klik na foto – otworzy się w nowym oknie, ponowny klik na foto – duży obraz

PODPOWIEDZ pierwsza

Pan wicestarosta ma wyraźnie zatroskana minę, lekko skwaszoną. Pan Marek Małachowski, wzrok sokoli skierowany  ponad głowy, rznie ….. i nie widzi.

CO? może czytelnicy zgadną? W nagrodę butelka  nalewki z gruszek po kilkuletnim leżakowaniu. Pycha!

Dlaczego pominąłem burmistrza Marka Wilińskiego i radnego powiatowego Zygmunta Wierzowieckiego. Z prostej przyczyny ten pierwszy wg moich wyliczeń był w amfiteatrze po raz trzeci a drugi  po raz pierwszy. Wiec  trudno zarzucić,  ze nie widza, bo sie nie opatrzyli w terenie. Chociaż, skoro wicestarosta zauważył?. Mniemam ze w przypadku wice-,  decydujące było  doświadczenie długoletniego samorządowca,  wrażliwego poniekąd na potrzeby społeczne. Taki, wiecie facet z duszą.

Będzie jeszcze podpowiedz druga ale tym samym nagroda mniejsza

Podpowiedz druga

12003185_851147164992153_5332334058931225597_n …….cdn. Bawiliśmy sie  na całego, bo przecież nie tylko … praca człowiek żyje. I tutaj uznanie dla władzy, ze od pra-pra  dziejów wyczuwa nasze potrzeby w tej materii.

Przejdźmy do zagadki. Tłumnie zgromadzeni uczestnicy pikniku  / patrz zdjęcie/są odwróceni tyłem do obiektu zagadki i naturalną rzeczą jest ze nie widza tego co własnie tyłkowi /wybaczcie/ służy.

2015-09-03-2721  i po zagadce.

Czy to jest  obiekt zabytkowy klasy zerowej,  podlegający szczególnej ochronie.? Od lat nieczynny! Nie wadzi nikomu?

Na imprezy kulturalno – rozrywkowe przyjeżdża do nas niezliczona ilość gości. Przyjeżdżają dla dobrej  rozrywki którą serwują nasze władze samorządowe. Przyjeżdżają  do urokliwego miejsca. To naprawdę rzadkość w kraju aby miasteczko tak ładnie komponowało się dużym jeziorem.

I … serwujemy gościom  widok  ohydnego sracza!  Spotkałem kilka dni temu spacerujących przejezdnych z  południa kraju. Na pytanie – jak nas postrzegają. Pani odpowiedziała – bardzo ładne miejsce, ładna trasa spacerowa, ławeczki i ten zachwycający w swej kompozycji skwer. Ale wie pan, ten …wychodek?

Czy to takie trudne? zamurować tą ohydę i  pomalować w …słoneczniki!images

Koniec wpisu.

p.s. najbliższe tematy:  fundusz sołecki, migawki z sesji i jeszcze raz o …. elektrowni wiatrowej