Zaznacz stronę

Wiktorski o zmianach w budżecie / 7 min. zał. nagrania/; (…) może krotko o niektórych powiem,  prawie o wszystkich. Panie Wiktorski należy mówić zrozumiale i o wszystkich a nie wybiórczo!

O Lokalnej Grupie Działania / finansują tzw małe projekty jak np. modernizacja przystanku PKS, promenada/    Wiktorski; …dobrze ze tam jesteśmy. O kej, Panie Wiktorski tylko powiedz czemu tak późno w stosunku do innych gmin. Kiedy inni korzystali Pan – „leżałeś”?

O oświetleniu na promenadzie. Wiktorski… ktoś źle policzył. Wyjaśnię ze chodzi o ilość lamp na promenadzie. W wyniku liczenia ktosia, mamy jedna lampę starą /od strony miasta/ i 19 nowych. Piknie to wygląda. A może by tak stosowne zdjęcie pana Wiktorskiego na tle lamp w kategorii  a´ la retro-nowe! Jest okazja. W Bibliotece o ile pamiętam ogłoszono kolejny konkurs foto.

Panie Wiktorski to ktosie wykonują projekt ktosie nadzorują a Waści łoisz kasę? Oj, nieładnie, nieładnie!

Wiktorski; …może gdzieś je nawet  zamontujemy , to uwaga o starych słupach i lampach na promenadzie. Panie Wiktorski ja wiem gdzie polecam link >

http://www.zdrugiejstrony.org/%E2%80%9Ema-was-w-d-ciag-dalszy/

A i mieszkańcy może coś podpowiedzą, bo radni raczej nie, chyba że pani Grauman, która zapunktowała u mieszkańców / i nie tylko/  dzięki niej  poprawiono a raczej uzupełniono oświetlenie w Walentowie.

W sprawie chodnika od A-1 do Stępki; Wiktorski ..to był mój pomysł żeby ten chodnik wybudować. Super! Ale za chwile pan Wiktorski oznajmia  … wiele razy były wnioski /od mieszkańców – moja uwaga/żeby przynajmniej ten odcinek chodnika zrobić. Pytanie; w którym miejscu Wiktorski mówi prawdę a w którym kłamie ?

dodano 18.08 g.21.00

WIKTORSKI WYGRAŁ WYBORY I RZĄDZI  DALEJ  tak wynika z dyskusji nad uchwałą w sprawie przystąpienia do Obszaru Rozwoju Sołeczno-Gospodarczego Powiatu Włocławskiego i współdziałania z innymi jednostkami samorządu terytorialnego na rzecz jego rozwoju. Działanie, powszechnie znana jako ZIT czyli Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

Odsyłam zainteresowanych oraz radnych, którzy do sesji winni przystąpić z określoną wiedza a nie liczyć ze pryncypał prawdę im powie,   do linku>

http://www.mir.gov.pl/aktualnosci/polityka_rozwoju/Strony/Zasady_ZIT.aspx

I bardzo proszę porównać tekst z tym co mówił Wiktorski.  Ranczo jak jasna cholera a plebanii nie widać.

„DONOS NA NOS”

49 min. nagrania. Pan Wiktorski omawia problemy związane z zabudową terenu koło kościoła wynikające z protestów  mieszkańców , protestujących  przeciwko wyburzaniu zabytkowego muru.

Wiktorski; cytuję… tak, że mamy aktywnych obywateli którzy robią wszystko żeby tylko coś nie szło, nie, ale to tak jest, no.. Kiedyś takie rzeczy  załatwiano szybko i  krótko a demokracja zrobiła swoje, że jest, są bezkarni,  robią co chcą, no ale to tak, to jest cena demokracji.

Oooo… widzę ze zamarzył się panu Wiktorskiemu miniony  ustrój, gdzie „za mordę i o ścianę”.

 

Dodano 20.08. 2014 g.23.45

Hm,  ceną demokracji niewątpliwie jest  wybór pana  Wiktorskiego na urząd burmistrza i jakoś nikomu nie przyszło kwestionować ten demokratyczny wybór.

Ok. 54 min. nagrania; –  Stanisław Piwiński  w sprawie muru przy kościele  …i stało się jak to się stało ze uczynni mieszkańcy zaczęli robić donosy ze   jest to zabytkiem …  mamy mówić głośno, że mamy  mieszkańców którzy nie chcą poprawić wizerunku tego miasta lub części tego miasta  a bo ten płot  to przynosi nam hańbę… osoba która oprze się o ten plot może zginąć.

Ale pojechał po bandzie. Dopóki nic nie robili to można było się oprzeć i zginąć?. To gdzieś ta wówczas byli / użyłem liczby  mnogiej bo to samo mówił radny Maciejewski/. Chryste jaki popieprzony tok rozumowania.

I dalej  … informuje, że przy każdej inwestycji są kontry  i taka droga prowadzi do czegoś niedobrego bo nie mogą władze  przeprowadzić chociaż jednej inwestycji żeby nie mieć kłopotów. Zaznacza że nie zna nazwisk donoszących  mieszkańców ale  wie o oficjalnych sprzeciwach. Informuję ze powinni wszyscy wiedzieć iż jakiekolwiek niedokończone inwestycje to właśnie wina takich mieszkańców. I, że trzeba to mówić głośno i wyraźnie.

Pan Stanisław Piwiński powinien się określić, czy chodzi mu o donosy czy o oficjalne protesty mieszkańców. Bo już można zgłupieć od tego „misz-masz. Powinien także poinformować czy rozumie istotę demokracji. To ciekawe donos na Ośrodek Kultury to było o kej. Donos na władzę to jest be!?

Aaa … zapomniał jak onegdaj proponowałem aby na sesji była możliwość zabierania głosu przez mieszkańców w każdej sprawie, tzw. Trybuna Obywatelska. I co pierwszy się sprzeciwił. To teraz ma!? Tak to jest jak władza nie chce rozmawiać z mieszkańcami.

 

64 min. nagrania – radny Eugeniusz  Piwiński  zarzuca przewodniczącemu i burmistrzowi robienie tajemnicy z faktu znajomości nazwisk osób  piszących takie …świństwa . Pan Burmistrz informuje że przyjdzie czas a publicznie w tej sprawie zabierze glos i …”pióra” będą leciały

Ja panu Eugeniuszowi zwrócę uwagę ze  świństwem jest pańska akceptacja  kłamstwa  Wiktorskiego uczynionego podczas spotkania z mieszkańcami w grudniu 2012 roku. Ku przypomnieniu polecam lekturę > http://www.zdrugiejstrony.org/cyniczny-klamca-wasz-ulubieniec/

I tak to szło na tej roboczej sesji. Wynik;

  1. Społeczeństwo ma się stulić i skulić
  2. 67 min „harówy”= 150 zł

2014-07-01-1121

KONIEC