Zaznacz stronę

Kilka dni temu na budynku byłej SP w Morzycach pojawia się intrygująca tablica. Ani  to informacja ani to reklama. Ot  takie „cós”. Zapytałem  pana Ryszarda Machnowskiego czy szkołę sprzedano? – nie wie. Czy cokolwiek wie? – nie wie. Kto wie, pytam; burmistrz – odpowiada.  Jest?  – nie ma!

Oczywiście szkoły nie sprzedano ani nie wynajęto ani nie wydzierżawiono. Gdyby tak było trąby jerychońskie  trąbiły by na cztery strony świata. Więc o co chodzi? I z tym pytaniem ichmościów pozostawiam samym sobie; wszak Polacy nie gęsi, swój … rozum mają.

 

INFORMACJA  PUBLICZNA  SPEŁNIA BARDZO WAŻNĄ  FUNKCJĘ  KONTROLI  SPOŁECZNEJ WŁADZY.

Jest jednym z najważniejszych elementów kontroli społecznej, sprawowania władzy przez włodarza. Kompletnie ignorowana przez mieszkańców co można tłumaczyć; brakiem wiedzy brakiem potrzeby, brakiem zainteresowania etc i … tak, tak  z obawy i lęku co do skutków wystąpienia z wnioskiem o informacje publiczną.  Na temat  informacji publicznej więcej na; http://bip101.lo.pl/

Pani nauczycielka pyta ucznia aby sprawdzić jego stan wiedzy. Koralewski pyta aby wiedzieć – czy pan Wiktorski wykorzystał  urlop za  2010 i 2011 rok. Zgodnie z ustawa pytający nie musi się tłumaczyć, wyjaśniać, dlaczego pyta. Dla przejrzystości  ja odstąpię od tej zasady. Tajemnica poliszynela jest iż samorządowi włodarze „ komasują”  nie wykorzystane urlop aby pobrać za nie ekwiwalent pieniężny. Ot taka „wypracowana” premia. Z  naszych publicznych pieniędzy! Zwykłemu śmiertelnikowi taki przywilej nie przysługuje!

I oto pan Burmistrz nie  udziela informacji czy wykorzystał urlop za rok 2011.  W tym to  roku wynagrodzenie burmistrza to mistrzostwo świata 161 tys. zł . Więcej niż co poniektórzy  prezydenci dużych miast, czytaj >  http://www.zdrugiejstrony.org/za-co-placimy-machnowski-goni-wiktorskiego-finlandia/

A my  mamy prawo wiedzieć co z ta publiczna kasa się dzieje, no i nieobojętne jest  zdrowie włodarza, przekładające się na wydajność w pracy.

Ja pytam. Wiktorski pisze „spadaj”- nie powiem! bo to Koralewski nie twoja sprawa – wiedzieć. Samorządowe  Kolegium Odwoławcze  wydaje decyzję   – „ Organ pierwszej instancji /burmistrz- przyp. autora/ zobowiązany jest, więc udzielić informacji i nie może ponownie wydać decyzji odmownej, gdyż takowa byłaby nie ważna.

O czym czytaj na załączonej decyzji SKO.

 

IMG_0004IMG_0006IMG_0007

Dlaczego więc pan mgr inż. Paweł Wiktorski – dalej idzie w zaparte i milczy?! I z tym pytaniem Was… pozostawiam.