Zaznacz stronę

plakat_komp

Wg kierownika pana Roberta Paczkowskiego, Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim na początku  września  tego roku, miała  ponad 630 czytelników, aktywnie wypożyczających książki . Kierownictwo Biblioteki liczy że do końca roku uda się osiągnąć stan z lat  latach ubiegłych  tj. około 800 czytelników. Średnio odnotowuje sie około 50 wypożyczeń w ciągu dnia.

W tym roku przeprowadzono  komputeryzację placówki poprzez elektroniczna inwentaryzacje księgozbioru, który obecnie wynosi  24 583 pozycji. Na zakup nowości przeznaczono  w tym roku około 14300 złotych z tego 4586 zł przyznane przez Bibliotekę Narodową w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa .

Co ważne!  działa już katalog on-line umożliwiający czytelnikowi po wejściu na stronę internetową Biblioteki – www.bibliotekalubien.pl  w zakładce katalog online MAK+):

  • Przeszukać katalog według tytułu, autora.
  • Sprawdzić dostępność danej książki.
  • Zarezerwować sobie wybraną książkę.
  • Sprawdzić historię wypożyczeń.
  • Sprawdzić stan swojego konta (w tym pozycje w wypożyczeniu, w tym pozycje o przekroczonym terminie zwrotu, o zbliżającym się terminie zwrotu oraz zarezerwowane).

Wymóg, to utworzenie konta  w Bibliotece –  wszelkie dodatkowe informacje niezbędne do zarejestrowania  są udostępniane przez personel.

Osobiście przyznam że strona internetowa Biblioteki jest ładnie skomponowana, przyjemna dla oka, przejrzysta  i łatwa w „obsłudze”

Oprócz działalności  typowo bibliotecznej   w tym roku:

  • I podobnie jak w latach ubiegłych w dwóch turach były prowadzone  bezpłatne zajęcia wakacyjne, w których wzięło udział ponad osiemdziesiąt(!) dzieci.

A …ponadto z Internetu skorzystało już w tym roku ponad  2200 użytkowników  a   blisko trzysta  osób  z kserokopiarki  -/ CV dla osób poszukujących – bezpłatnie/. 

A ja … jestem w trakcie lektury książki Rafała Ziemkiewicza pt  „Pycha i upadek” . Polecam!