Zaznacz stronę

AUTOSTRADY PĘKAJĄ – DROGI W GMINIE PĘKAJĄ.  WŁADZA – NIE PĘKA!

O pękających autostradach w budowie głośno ostatnio było w mediach.

…Należy podkreślić, że jakość asfaltu ma 90-procentowy wpływ na spękanie. Potwierdzają to najważniejsze międzynarodowe badania, dlatego już od kilku lat mówię, że trzeba zmienić rodzaj stosowanego asfaltu… Naprawa popękanych dróg nie stanowi problemu, jednak skróci żywotność nawierzchni. – Drogę uszkodzoną trzeba wyremontować, ale coś, co zostało uszkodzone nigdy nie osiągnie tej trwałości, co nowa konstrukcja.” – wyjaśnia Dariusz Słowiński, przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.

Co u nas popękało? Na wybudowanych drogach na b. lotnisku Czy tylko sam asfalt, czy także podbudowa?.  Zapewne odwierty dałyby na to odpowiedz. Naprawa będzie kosztować. Nie wspomnę o żywotności drogi. Kto? Za to jest odpowiedzialny? Wykonawca, inwestor – czyli gmina, projektant, czy też a może głównie nadzór inwestorski z strony gminy.

Droga kolo Superfos-u po niespełna kilku latach eksploatacji tez popękała.

Za to drogą w Chojnach można się naprawdę z dumą chwalić, mimo usilnych starań jednego z rolników, który stara się, co roku ją podorać!

 

LAMPY, KTÓRE ŚWIECĄ W… DZIEŃ!!!

(…) Zaoszczędziliśmy także na kosztach oświetlenia miasta: poprzez zakup energii elektrycznej w drodze przetargu. Pomimo wzrostu cen energii i wybudowania nowego oświetlenia, zapłaciliśmy dzięki temu za oświetlenie ulic 40 tys. zł mniej niż w 2010 roku… pisze w liście do podatników-mieszkańców Kowala burmistrz Eugeniusz Gołembiewski

Sąsiedzi oszczędzają a w Lubieniu… trwają.

 

PRZYKRE, ALE TO… ŚWIADCZY O MIESZKAŃCACH.

Moja chata z… a co za nią to nie moje.  Inna sprawa, że tym akurat miejscem/ ul. Przejazd/ zajmują się kolejne komisje Rady Miejskiej i nic! Będziecie czekać na pieniądze unijne, aby z tym bałaganem zrobić porządek raz na zawsze?

 

A CO TUTAJ WYPŁYWA?

…w bezpośredniej bliskości plaży – kąpieliska.

To pytanie kieruję do burmistrza Pawła Wiktorskiego. Winien wiedzieć, ponieważ jest włodarzem gminy tak długo, że niektórzy mieszkańcy zdążyli się urodzić, pożenić i urodzić dzieci. A i ostatnio bywa tam w przy okazji rożnych imprez kulturalno-rozrywkowych.

Poza tym, teraz jest dobry moment by poczyścić cały ten teren, który jest zaśmiecony przez krasnoludki, przyciąć niepotrzebne krzewy etc. Całość potrzeb, wniosków i postulatów była i jest opisana w protokołach komisji Rady Miejskiej.

 

LEŻĄCA INFORMACYJNA TABLICA SOŁECKA…

w sołectwie Bagno to wyraz stosunku sołtysa i władzy gminnej do lokalnej społeczności. Leży tak od kilku m-cy. W ten sposób, „zwyczajowo przyjęty” władza komunikuje się z społeczeństwem.?

Zwrócę uwagę na zdarty z słupa plakat informujący o poborze krwi. Czyżby jakiś wyznawca…  Ale żeby w ten sposób!

 

CENTRALNA TABLICA INFORMACYJNA

Podoba się? Tak wizytówka w centralnym punkcie miasta. Świadczy o mieszkańcach czy o włodarzach?