Zaznacz stronę

Krzysztof Krawczyk to jeden z moich ulubionych śpiewających artystów dlatego  z ogromną przyjemnością skorzystałem z zaproszenia władz samorządowych na imprezę kulturalno – rozrywkową pt- „ Powitanie Lata”. I po raz kolejny, już z nostalgia wysłuchałem piosenek pana Krzysztofa. Zespól „Defis” to już nie moja / – pokoleniowa/  melodia.

Czytając plakat promujący imprezę zdziwiłem się niezmiernie  brakiem występów  naszych lokalnych  artystów indywidualnych i zespołowych w tym głownie zespołów  wokalno- tanecznych etc.  z Centrum Kultury. Zapytana w tej kwestii pracownica  CK  pani Milena Necka   odparła  iż ich występy zespołów  były na poprzedniej imprezie pt. „Noc Świętojańska”

Ja, uważam za konieczny udział naszych małych i dużych artystów w każdej organizowanej  imprezie kulturalno- rozrywkowej. A już szczególnie tej miary jaka ta, była   To po prostu dla nich osobista satysfakcja, to kolejny krok do przodu, duma rodziców i  pokaz  pracy instruktorów z CK. To część nas samych. Powinniśmy wspierać, klaskać i być dumnymi że – są.

Gdy czytam na stronie UM podziękowanie prezesa „Stowarzyszenia Saperów  Polskich – (…) Z uwaga i szczerym podziwem wysłuchaliśmy części artystycznej młodzieży, która swoim zapałem, pracowitością jest wzorem do naśladowania, to  – dumnym być i tak trzymać!

Mamy kim i czym się  zaprezentować i pochwalić. To nie tylko szkoła w Kaliskach to Kanibród to Kłóbka i lider …ZPO.

Ech …czyż nie szkoda i żal ze przebojowe nauczycielki i pracownice z ZPO nie zaprezentowały sie  w amfiteatrze z kolejnym swoimi przebojem / istny szał!/ który wykonały   podczas  ostatniego koncertu charytatywnego w ZPO – patrz zdjęcie

A gdzie się podziały lubieńskie „Ale Babki”? rozpoznawalna grupa wokalna w powiecie i nie tylko.

Pozdrawiam.