Zaznacz stronę

2014-05-31-956Oj … działo się działo!

… w  rozległym parku przy Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim, gdzie  odbył się pierwszy Powiatowy Dzień  Dziecka.

Fotorelacja  →    http://promocjewloclawskie.pl/lubien-kujawski/powiatowy-dzien-dziecka-w-lubieniu-kujawskim-fotorelacja#comment-17690 oraz  na – http://wloclawski.pl/?app=galeria&cid=18&id=619

Władze powiatowe wraz z dyrekcja i pracownikami Domu Dziecka  oraz  lubieńskim Ośrodkiem Kultury przy wsparciu  sponsorów przygotowali  dla dzieci nie lada  atrakcje. Mogę śmiało powiedzieć że czegoś takiego w Lubieniu Kujawskim jak tu mieszkam dotychczas nie widziałem. Chociaż? … należałoby się czegoś takiego spodziewać po ubiegłorocznej imprezie ze ciąg dalszy  nastąpi i to dosłownie  … z hukiem. Polecam załączone fotorelacje a sami  zobaczycie jaka była mnogość zabaw, pokazów, konkursów  itd.

Zaproszeni goście podkreślali że  ten dzień jest świętem dzieci i najlepszym tego dowodem powinna być radość malująca się na dziecięcych twarzach i zadowolenie rodziców.

Rozmach tej imprezy zaangażowanie organizatora, doświadczenie  miejscowych partnerskich instytucji oraz osób współpracujących, sponsorów / tu wyróżnię  miejscowy zakład produkcyjny – POLCALP /, położenie – miejsce organizacji imprezy,  dobrze rokuje na przyszłość. Aż  chce się powiedzieć – chce się żyć! Wypowiedziane przez Starostę Powiatu słowa podziękowania doceniające trud i wysiłek wszystkich zaangażowanych  w przygotowanie imprezy i z słuszności podjętej decyzji organizacji Dnia Dziecka w Lubieniu przyjęto z  aplauzem i zadowoleniem.

Należy dodać iż  milusińscy za sprawa dyrekcji, nauczycieli i pracowników pomocniczych oraz Rad Rodziców  poprzedniego dnia mieli zorganizowany Dzień Dziecka  w szkołach na miarę  posiadanych  sił środków finansowych. Brawo!

 

A TAK TO SIĘ ZACZĘŁO….

W ubiegłym roku dyrektor Domu Dziecka p. Marcin Lewandowski i dyrektor Ośrodka Kultury  p. Aleksandra Ciesielska postanowili razem i wspólnie zorganizować Dzień Dziecka. Pierwszy dysponuje zapleczem bytowo- żywieniowym, rozległym terenem i zespołem ludzkim. Drugi doświadczeniem i … znajomością ludzi, organizacji i instytucji posiadających stosowne usprzętowienie etc. Obaj „mają” dzieci. Duuuużo dzieci. I wypaliło!

Nie bez znaczenia pozostaje fakt że na ubiegłorocznej imprezie była wierchuszka powiatowej władzy samorządowej. I to że zobaczyli niezwykle udana imprezę  zaowocowało chęcią  dalszej  kontynuacji organizacji  Dnia Dziecka w naszym miasteczku.

Dalszy asumpt w tej sprawie dało spotkanie rodzin zastępczych z starostą Kazimierzem Kacą   w grudniu ubr. Gdzie  grupa matek – zastępczych   zasugerowały potrzebę spotkań –  imprez integrujących rodziny zastępcze naszego powiatu. I tak  od słowa do słowa  zrodził się u Starosty zamysł organizacji Powiatowego Dnia Dziecka  w Lubieniu

 

I … BĘDZIE SIĘ DZIAłO

Starosta,   Pan Kazimierz Kaca   zapowiedział publicznie  iż organizacja Powiatowego Dnia Dziecka wchodzi do kalendarza stałych przedsięwzięć powiatu. Brawo!

 

 

P.S.

2014-06-01-989

Dwudniowa zabawę w Lubieniu, co poniektórym  udali się przedłużyć o kolejny, tym razem niedzielny dzień. My byliśmy w parafii pw. NSJ  w Włocławku  i jak się okazało nie byliśmy jedyni z Lubienia

patrz  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.641323055943938.1073741856.247351215341126&type=1

Ujęły mnie słowa wypowiedziane przez ks. Piotra Jaska. Mówił o pozytywnych zmianach w przestrzeni parafialnej. O świetlicy środowiskowej „Trampolina” przy kościele. Mówił  o jej osiągnięciach, sukcesach m.in. o organizacji przez jej członków tejże imprezy. Dziękując po imieniu wolontariuszom powiedział że to ich zasługa, że dzięki ich pracy i zaangażowaniu to wszystko  udało się zrobić.  Ksiądz Piotr mówił o ludziach do ludzi. Dziękując pozostawiał swą osobę w skromności.