Zaznacz stronę

20 sierpnia 2015  na stronie internetowej UM  komunikuje; Od 1 września „SANIKO” z Włocławka będzie odbierać nasze śmieci.

Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (…)  Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „SANIKO” z Włocławka. Wybrana oferta opiewa na kwotę 457 980,48 zł. Jest to kwota, którą gmina będzie zobowiązana zapłacić wykonawcy za 12 miesięcy świadczenia w/w usługi. Nowa oferta jest nieznacznie tańsza od dotychczas obowiązującej z firmą TONSMEIER Centrum, która wynosiła 498 413,87 zł. 

Różnica zatem wynosi  in  plus 40 433,39 zł. na korzyść gminy. Nowa umowa jest tańsza  o 8.1% od poprzedniej. A to oznacza ze jest  znacząco tańsza a nie jak twierdzi Pan Wiliński – nieznacznie tańsza.

Na fb mieszkanki pytają;

pierwsza – czy ta zmiana ma wpływ na opłaty za śmieci? czy teraz będziemy płacić mniej????

druga  –  a czy opłaty się nie zmienią wraz ze zmianą odbiorcy?

 

Marek Wiliński 21 sierpnia o 16:01odpowiada;

  • Sam wynik przetargu nie ma wpływu na wysokość opłat gdyż te reguluje uchwała rady. Korzystny wynik przetargu mógłby być powodem inicjatywy zmiany uchwały jednak pomimo korzystnego wyniku przetargu ciągle wpływy z tytułu opłat nie bilansują wydatków. Mówiąc wprost zebrane od mieszkańców opłaty nie starczają na zapłatę za zebrane śmieci firmie. Tak się dzieje w głównej mierze, dlatego iż spora część osób nie dokonuje wpłat. Ubiegły rok zamknięto kwotą zaległości ok 60 tys. zł. Gdybyśmy płacili wszyscy można by pokusić się o obniżenie naszych opłat za śmieci.

Jan Koralewski · 21 sierpnia o 22:21 pyta;    RANY!!! TO CO U DIABŁA DAJE NAM ZMIANA ODBIORCY? KIT?

Marek Wiliński 26 sierpnia o 20:39 odpowiada: 

  • Panie Janie przed tego typu wpisem proszę o zapoznanie się z dwoma ustawami pierwszą tzw. Śmieciowa i drugą Prawo zamówień publicznych. Po lekturze tych ustaw będzie już jasne, że co pewien czas jednak nie dłuższy niż 4 lata gmina w drodze przetargu dokonuje wyboru wykonawcy usług wywozu śmieci. Na wynik przetargu gmina nie ma wpływu, bo to firmy między sobą konkurują składając oferty. Tym razem wygrało saniko za rok może wygra jeszcze inna firma. Zmiana wykonawcy nie daje „KITU„ a jedynie zapewnia ciągłość wykonywania usługi tym razem przez saniko, o czym gmina uprzejmie poinformowała.

wiecej na > facebook

Oj…oj, Panie Marku. Ależ ja się nie pytałem po co i dlaczego mamy kolejny przetarg!

Pytałem  w kontekście pytań w/w mieszkanek  i Pańskiej odpowiedzi; – co nam dał? ten „zwycięski” przetarg, skoro mamy płacić tyle samo co poprzednio!

Wspomnę ze były burmistrz publicznie informował ze istnieje realna szansa na przetarg z niższa cena i tym samym z niższymi opłatami wnoszonymi przez mieszkańców. No i mamy niższą cenę! o 8.1%.  I co?  Inicjatywę uchwałodawczą ma Pan Burmistrz i każdy …radny!

 Pisze Pan ze, …wpływy z tytułu opłat nie bilansują wydatków. Mówiąc wprost zebrane od mieszkańców opłaty nie starczają na zapłatę za zebrane śmieci firmie. Tak się dzieje w głównej mierze,(…) dlatego iż spora część osób nie dokonuje wpłat. Ubiegły rok zamknięto kwotą zaległości ok 60 tys. zł.

Hm … trudno.  Zadam pytanie. To co Pan   robi aby to zmienić?. Mając do dyspozycji stosowne instrumenty np.  czytaj >  http://www.srodowisko.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/organy-gminy-wciaz-moga-prowadzic-egzekucje-oplat-smieciowych , rzesze dobrze opłaconych kierowniczych urzędników i komisje Rady Miejskiej w tym speca(sic!) od gminnych finansów, radnego Mirosława Gawłowskiego.

Wygląda na to że chce Pan rekompensować niedobór poprzez uzyskana „nadwyżkę” z obecnego przetargu.

Istniej jednakże niebezpieczne ze po takim swoistym „instruktażu”  z Pańskiej strony, liczba osób nie płacących może znacząco … wzrosnąc  a dotychczas płacący za nich  dalej płacić będą(?!)

  Ja myślę Panie Marku, ze znajdzie się rozsądne wyjście. A może Czytelnicy podpowiedzą, wyrażą swoją opinię. Zapraszam.

 

Póki co, skoro nic mnie ten przetarg w sensie obniżenia stawki za śmieci  nie przynosi i jeszcze mam za kogoś płacić?!  jest dla mnie – Kit!