Zaznacz stronę

Witam na moim blogu wszystkich znajomych, witam również tych wszystkich, którzy interesują się sprawami naszej gminy.

Od dawna, namawiali mnie przyjaciele i  znajomi abym zaczął pisać bloga. Mówią, masz wiedzę, jesteś merytoryczny, będąc  kompetentnym  radnym poznałeś tajniki pracy samorządowej.  Jest pilna potrzeba abyś tym wszystkim się podzielił z mieszkańcami naszej gminy, abyś pokazał im jak bardzo wiele zależy od nich samych  i zachęcił  do działania.

Coś w tym jest, pomyślałem i … czas na bloga.

To o czym będę pisał ?

Na tym blogu staram się przedstawiać Państwu aktualne ważniejsze wydarzenia, poruszać problemy i sprawy dotyczące nas wszystkich. A także o nas, mieszkańcach tej społeczności, ponieważ,  jacy my taki Lubień … i taka władza. I o tym, jaką nam społeczeństwu,  dano  ogromną  demokratyczną  władzę ,  poprzez stworzenie ustroju samorządowego. I dlaczego z tego nie korzystamy.  I o wypaczeniach. O nieprawości  której jest zbyt wiele w naszym życiu,  dotykającej głównie zwykłego  człowieka i z  czego to wynika. O prawie,  do prawa  i sprawiedliwości.

Szczególną uwagę poświęcę władzy samorządowej, która  pro bono publico (z łac. dla dobra publicznego, dla dobra ogółu), w swoim działaniu winna się kierować dobrem  wszystkich mieszkańców.

Blog ten nie służy do walki z władzą  i  nie ma na celu ją dyskredytować.  Jego zadaniem jest informować, chwalić jeżeli jest za co i ganić gdy zajdzie potrzeba.

Blog –  to jedna z form   dalszego mojego uczestnictwa  w płaszczyźnie  samorządowej.

Będę, rzecz jasna, wdzięczny za przesłane komentarze i teksty. Jestem otwarty na Wasze postulaty, uwagi, propozycje i potrzeby.

Proszę o pisanie komentarzy przemyślanych, ilustrujących rzeczywistość i pełnych szacunku dla treści wypowiedzi. Komentarze nie mogą nikogo znieważać i zniesławiać  (takie będą usuwane).

Kaczawka, listopad 2010

 Jan Jerzy Koralewski