Zaznacz stronę
otwarty i ... zamknięty!?

otwarty i …. zamknięty?!

W dniu wczorajszym, mama wybrała się z córeczką na nowo-wybudowany plac zabaw przy ZPO.  Jakież było jej zdumnienie i rozpacz córeczki gdy na bramce zobaczyły informacje iż obiekt jest zamknięty z – „ z powodu usterki plac zabaw nieczynny ”.

Nowo – powstające place zabaw w naszym mieście przyciągają milusińskich wraz z rodzicami, bo to świetne i bezpieczne miejsce do zabawy. Dzieci sa w jednym ogrodzonym miejscu pod czujnym okiem opiekunów – rodziców, którzy mając swe dzieci pod bokiem , mogą przy okazji pogaworzyć z sąsiadką czy tez przejrzeć czasopismo, poczytać, etc. Super sytuacja.

Zamontowane natomiast kamery na budynku ZPO zabezpieczają obiekt przed aktami wandalizmu etc., o czym informuje obraz kamery zamontowany na bramce wejściowej na plac zabaw. Niestety z przykrością należy stwierdzić iż akty wandalizmu nie sa nam obce, mimo obecności licznych(!) kamer. Wandalizm na przystankach na DK 91, przystanku PKS, na ścieżce do amfiteatru i ostatnio przy CK, są tego niechlubnym przykładem.
Słyszałem, że kamery „zdekonspirowały” wandali na przystanku PKS ale czy oni naprawili szkody, ponieśli karę …cisza! A pozostałe akty wandalizmu pod czujnym okiem kamer … tez cisza. A przecież  – dumni jesteśmy z wzrostu poziom bezpieczeństwa w związku z monitorowaniem miasta – rzekł onegdaj pan Burmistrz. Coś tu jednak panie Burmistrzu nie gra!

Wracając do zamkniętego placu zabaw przy ZPO; zasłyszane od ojca dziecka – panie te linki do wspinaczki to jakieś słabe są. I tak sobie gdybam może nie wandalizm a brak nadzoru po stronie inwestora , czyli gminy!(?) ….

dodano 14-go maja 

ooo…??? nowe mocniejsze linki dodano
i jakie ładne, kolorowe.