Zaznacz stronę

Zanim przejdę do meritum spraw, proszę zapoznać się lub dla większości przypomnieć  wpis >

http://www.zdrugiejstrony.org/jak-pan-wiktorski-utracil-zdrowy-rozsadek-czyli-paragrafem-i-prokuratorem-w-pania-marie-florczak/

Ówczesny  wpis kończyłem słowami -„Nadzieją dla Pani Marii jest Przewodniczący R.M. oraz radni Komisji Rolnictwa … i Komisji Budżetowej którzy, po wysłuchaniu stron postanowiły pomóc, ku radości zainteresowanych, ten problem rozwiązać. Brawo!

Po 3 –ech latach!

Obie komisji dokonały wizji lokalnej. Radni stwierdzili iż u wylotu jednej rury / wylot melioracji szczegółowej/ – śmierdzi szambem. Druga rura, element przepustu odprowadzająca wody opadowe z pasa drogowego, odprowadza wody na łąkę użytkowana przez panią Marię Florczak. Zainteresowane strony wraz z radnymi doszli do konsensusu. Krótko mówiąc – sprawę należy i można załatwić.

Radni powrócili do biura rady w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. I  … ? Wkrótce okazało się ze to co śmierdziało szambem to pachnie! …a to co nanosi różne świństwo na łąkę to… wyjaśnia pismo burmistrza z dnia 25 10.2011r – (…) informuję, ze jedna z nich to przepust  odprowadzający wody opadowe z pasa drogowego drogi gminnej, druga to istniejący wylot melioracji szczegółowej. W związku z powyższym zlikwidowanie tych urządzeń spowodowałoby naruszenie stosunków wodnych na tym terenie.

Wspomnę jeszcze że pełna nadziei pani Maria była / ze mna/ przynajmmniej dwa razy u pana Stanisława Piwińskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pan Piwiński z uśmiechem zapewniał ze sprawa jest w toku i będzie o key. Przy trzeciej, pan Piwiński stracił …uśmiech.! a pani Maria zaufanie.

W międzyczasie pani Maria wnioskowała do burmistrza o budowę  przydomowego szamba. Niestety jako użytkownik nie będąc  stroną co najwyżej mogła w majestacie prawa chodzić latami(sic!)  w … krzaki!!! Co ma prawo strony do szamba? Przecież na logikę gdyby ta nieruchomość w konsekwencji wyroku otrzymał inny członek rodziny to co, życzyłby sobie mieć czy nie mieć?

Pani Maria dla urzędu nie była stroną. Co ostatecznie potwierdziło SKO i WSA.  Aktem notarialnym z dnia 18 stycznia została właścicielką nieruchomości tym samym nabyła prawa strony. Szambo dwa tygodnie temu zostało uruchomione. Z rury, będącej elementem melioracji nic nie …leci! /ciekawe dlaczego teraz/ a druga rura „śmieje” z pani Marii.

Pani Mario. Zapytani prawnicy, trzy lata temu sygnalizowali że powinna Pani skorzystać z art.29 prawa wodnego w nawiązaniu do art.28 Kpa. Mówiłem to Pani.

W  całej tej sprawie wg mnie na pochwale zasługuje zaprezentowane stanowisko przez radnych dwu komisji podczas  wizji lokalnej gdzie byłem obecny. Była wówczas szansa na załatwienie sprawy raz na zawsze. Dlaczego radni /nazwiska  na stronie internetowej gminy/ później się „zbiesili”? to już Wasza czytelników – wyborców sprawa.

Kończąc. Szanowni Państwo pilnujcie swoich spraw majątkowo- spadkowych, aby nie mieć chociażby takich problemów.