Zaznacz stronę

… wygrany ? kto przegrany?  bynajmniej nie mam tu na myśli sam wynik wyborów w kontekście zmiany na stanowisku burmistrza ale wszystko to co np nie powinno sie zdarzyć  a się zdarzyło / stało/. Zresztą  „pisz-ta co chce-ta”  co język …. ale od serca.

Zacznę; Wiktorski po 25 latach wraca na dyrektorskie /v-ce/stanowisko  do DPS w Wilkowiczkach. Stanowisko czekało!

 Po urlopie macierzyńskim do pracy wraca pracownica – matka. Stanowisko wcięło albo w najlepszym przypadku na innych warunkach /czyt. – gorszych/

Dodano 10.01.14.  g. 23.00

Podałem dwa tożsame zjawiska diametralnie różniące się w skutkach. Nie komentowałem, oczekując komentarzy z strony czytelników. W zamian przypięto się do mnie – „ni z gruszki ni z pietruszki”. To może inaczej…

– „ z dobrze uposażonego stanowiska  startuje na  bardzo dobrze uposażone stanowisko w samorządzie pan Wilk, po kilkunastu latach sprawowania urzędu  z racji nie przedłużenia mandatu pan Wilk  powraca na zakonserwowane, dobrze uposażone stanowisko. .  I ma wszystko i wszystkich w dupie / nie przepraszam/.

Z marnie uposażonego na mowę zlecenie czy inna okurwiałą umowę / czytaj – najczęściej z najniższą krajową / wasza żona, córka, wnuczka albo pani Owieczka / tu przepraszam jeżeli komuś źle się to skojarzyło / idzie  na urlop macierzyński. Na jej szczęście i nieszczęście obecnie dość długi i chwała rządzącym. W jej przypadku az tak długi, że gdy powraca szef zdumiony patrzy, przeciera oczy i aj –waj co ja z tobą cholera mam. Stanowiska nie ma bo nie czekało albo się zredukowało tak przypadkiem albo umowa śmieciową, albo … albo jest takie na zasadzie – odwal sie „

I tak wilk pożarł owcę.  A nacji, przepis prawny  zakneblował umysł. A  ja się nie zgadzam. Uważam, że jeżeli ktoś chce być samorządzie i odchodzi z stanowiska to jego ryzyko jak każdego innego pracownika. A jeżeli już to TWARDO egzekwowany przepis ze powracająca matka z urlopu macierzyńskiego, wraca na  dotychczas zajmowane stanowisko z wszystkimi pozytywnymi zmianami  zaszłymi podczas jej nieobecności.

No to co robić?  … ON –  już zapomniany powiedział „ nie ma wolności bez solidarności …”.  A może  sprawdzicie czy RIO nie nakazało podczas kontroli w DPS  likwidacje w/w stanowiska. Może napiszecie do pana Kacy stosowne zapytania.

„Kruk, krukowi oka nie wykole” a ptaszęta dziobią się po dziobkach ku uciesze kruka. Amen.

 

KTO? Jest największym wygranym na przestrzeni ostatniej dekady samorządu?   – odpowiedz –  JAN JERZY KORALEWSKI

KTO? Jest największym przegranym (sic!) na przestrzeni ostatniej dekady samorządu?  – odpowiedz – pani  była bibliotekarka Wioletta S.  Nie ma szans powrotu?

DLACZEGO? O tym w wolnej chwili, ale możecie pogdybać . Zapraszam.

P.S. pozdrawiam wszystkich komentujących bo jakby juz Was nie było nie miąłbym się na kim „zawiesić”. Prawda?

—————————————————————————————————————————————————-

Napisałem do „Andy” … Proszę mnie oświecić, które komentarze nie zostały upublicznione w tym Pański. W których zostały poprawione błędy ortograficzne….  

No, cóż Andy nie odpisałeś. To ja Ci  bezstronie odpowiem. W koszu mam aż 4 !!! komentarze za cały okres istnienia tego bloga i sa to komentarze tzw. spam. Błędów nie poprawiam bo to nie moja „broszka”. Zarzucanie mi  bezstronności to wielka przesada. Gdybyś mi zarzucił milczenie to przyznałbym Ci racje. Tam gdzie mam problem chwilowo milczę, tak jak teraz milczę, bo nie tak miało być! Kumasz bezstronnie? Już proponowałem aby ktoś założył bloga dla naszej społeczności. I co? Ach prawda pojawił się blog lubien.net. Możesz tam się „przenieść” wraz z drzewem. Swoją drogą szkoda Cie tam. Mądry jesteś, tyle ze się motasz.

 Dodano 30.12. g.21.30na fb napisała do mnie bardzo młoda osoba. Tekst poniżej;

„Jeżdżą po Was jak po łysej kobyle, jakieś Roberty, (…) Najpierw na lubień net, a teraz na Pana blogu. Ale Wam to nie przeszkadza. Jeżeli nie zmienią się najbliżej postawieni przy burmistrzu, to będzie tak do końca świata, a nawet dłużej. Ale co tam, Marek Wiliński dobrym człowiekiem jest. Musi pamiętać o starej maksymie: kto ma dobre serce, musi mieć twardą dupę. Amen”

A ja Czytelnikom polecam;

https://www.facebook.com/obywatele.decyduja/photos/a.260131650744152.60810.199991646758153/758435510913761/?type=1  oraz

https://www.facebook.com/video.php?v=572098442867323&pnref=story

i potraktujcie  niniejsze linki jako  życzenia na Nowy Rok. A wtedy; DRUGA JAPONIA, DRUGA IRLANDIA, GOSPODARKA  NIEMIECKA I WIECZNIE ZIELONA WYSPA ….