Zaznacz stronę

Pod takim tytułem ukazała się w ulotce Stowarzyszenia ‘ Z Drugiej Strony” o nazwie roboczej – Lustro Gminy-, mojego autorstwa króciutka informacja o śmieciach. Po prostu wyręczyliśmy na tyle o ile mogliśmy Pana Pawła Wiktorskiego z obowiązku informowania o tak ważnych sprawach swoich „poddanych”.

Skapowała się chłopina, że popełniła kolejną gafę a lud, co nieco uświadomiony może to zapamiętać na czas wyborów i 13-go bm., na stronie internetowej UM   http://lubien.com.pl/  zostały zamieszczone istotne dla nas wszystkich informacje dotyczące ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Takie informacje na stronach internetowych innych gmin powiatu włocławskiego ukazały się znacznie wcześniej a u nas dopiero 13-go maja br. Kuriozalne jest to, iż kolorem czerwonym zaznaczono informację. Uwaga: termin składania deklaracji upływa 15.05.2013 r

Tym samym informowani mieli aż dwa dni czasu na złożenie deklaracji!!! Dalej informacja; ·Wszystkie formalności można załatwić w Biurze Obsługi Klienta /parter/ Urząd Miejski Lubień Kujawski, ul Wojska Polskiego 29, dla osób posiadających podpis elektroniczny przy pomocy poczty elektronicznej e-mail: deklaracje@lubien.com.pl

Tak naprawdę to u-internetowienie naszej Gminy jest na poziomie kamienia łupanego a cóż dopiero z posiadaczami podpisu elektronicznego, ale o tym innym razem.

 Wracając do tematu.

 Za gazetą „ TU I TERAZ” http://kujawy.media.pl/czytelnia.php?id=5 str.9 , informuję, iż nasi radni akceptując projekt uchwały Wiktorskiego, zaakceptowali 26 marca na sesji RM, najwyższą opłatę śmieciową od gospodarstwa w powiecie włocławskim. Gmina Choceń najniższą w której to za selektywnie zebrane śmieci oplata wynosi 7 zł, za zmieszane 14 zł od osoby, u nas odpowiednio 12 zł i 20 zł. U sąsiada za ”granicą” w Łaniętach przyjęto opłatę 5 zł w systemie – od osoby.

Ale … ale, sami jesteście sobie winni.

 Na zebraniu mieszkańców w grudniu ubr / wg Wiktorskiego – nielegalne(sic!)/, mimo moich głośnych protestów, daliście się Wiktorskiemu „wmulić „ w głosowanie, kto jest za opłatą rzędu – 25 zł. GŁOSOWALIŚCIE!!! Nie znając składników opłaty etc. No to macie. „Tata” Was załatwił zgodnie z życzeniem. Mnie to przypomina sytuacje, kiedy to na jednym haku wisi droga kiełbasa a na drugim jeszcze droższa. Ekspedientka pyta-, którą pani chce. Kochanie tą drogą, bo tamta jest za …  droga. Super?! Kochani, kwiatków teraz, co niemiara, hołdy tanio wyjdą a zyski … bokiem.

Czemu tak późno zostały zamieszczone te informacje? Mniemam, iż, dlatego ze do zadań Sekretarza UM należy w szczególności; zapewnienie sprawnego funkcjonowania Urzędu, organizacja pracy i koordynacja działań podejmowanych przez komórki organizacyjne Urzędu. Pan Sekretarz w osobie Pana Ryszarda Machnowskiego jest tak zabiegany od drzwi do drzwi, iż o należnych mu obowiązkach opłacanych sowicie przez podatników w wysokości 109.527.97zł rocznie / za 2011r/ po prostu zapomniał. Poza tym Burmistrz dołożył Sekretarzowi na barki inne dodatkowe zadania; jako osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu burmistrza. W tym jak „uwalić” pytania w ramach informacji publicznej zadane przez „oszołoma” Jana Koralewskiego. Cholera zdolny facet mógłby być „Pierwszym», ale nie gryzie się reki, która … dobrze … karmi. Nawet, jeżeli ta ręka jest be?! Nieprawdaż?

 

P.S.

Informację, o której powyżej napisałem w ciągu tych 5 dni przeczytało raptem 25  osób w tym 3 razy ja. Z tego wynika ze ta forma informowania petentów w gminie się nie sprawdza a ci dwaj panowie twierdzą, że wszystko jest o key.  Kurcze, to zahacza o jakąś dewiację umysłową.

Panie Sekretarzu a co z tym pudłem informacyjnym stojącym na piętrze o którym to Pan Sekretarz informował z takim nabzdyczeniem że ha..ha.  A może to pudło to tajemne urządzenie służące Panu i Burmistrzowi do kontaktowania się z istotami poza ziemskimi w ramach spotkań IIIº z UFO.

Kopnijcie się Panowie na korytarz do UM m. Kowala i tam zobaczycie jak świetnie jest wykorzystane to urządzenie. Jego ekspozycję etc. Podpowiedz- gratisowa! Nie dziękujcie.