Zaznacz stronę

Napisał na Facebook Mateusz, mieszkaniec Kaczawki w podzięce burmistrzowi za wysypanie tzw. tłucznia na części drogi w  m. Kaczawka.

Ja, załączam poniższy obrazek, który wg mnie odzwierciedla stosunek burmistrza do lokalnej społeczności w materii zamiaru budowy drogi asfaltowej w m. Kaczawka.

 ponieważ

 1. 11 km dróg z  60 – ciu , którymi  chwali się Burmistrz nie powinno mieć  nawierzchni asfaltowej, wystarczyło  je porządnie  utwardzić itp.

Co poniekąd pokrywa się z twierdzeniem Marszałka  naszego województwa  – (…)Pieniądze te można przeznaczać m. in. na szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości gruntów rolnych, w tym na budowę dróg dojazdowych do pół i pastwisk. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii, budowie zjazdów i odwodnieniu drogi.

Głupotą jest, delikatnie mówiąc budować drogę na Gagowy Nowe  – Bilno z nawierzchnią asfaltową! a na Kaczawce rozsypywać tłuczeń? I to nie jedyny przykład o czym

> http://www.zdrugiejstrony.org/rajdem-po-gminnych-drogach/ oraz na http://www.zdrugiejstrony.org/budowa-drog-na-2019-rok/

 1. kto ma choć trochę rozsądku, to  nie pakuje  kasy w tłuczeń na drogę, którą zamierza się budować od podstaw w ciągu najbliższych lat.  Byłby to nieuzasadniony wydatek. To co teraz się czyni, wskazuje  iż  burmistrz nie ma póki co zamiaru budować drogi na Kaczawce. Stad – „tu mi się zgina”

Wracając do podziękowania. Proponuję;

 • przekazać, burmistrzowi pisemne podziękowanie z prośbą o zamieszczenie na głównej stronie internetowej gminy. Tu, za wzór niedawno zamieszczone podziękowanie mieszkańców Walentowa٭. Żadna miara nie możemy być gorsi.
 • Należy także poprosić o umieszczenie niniejszego podziękowania na koncie Facebook. Da to możliwość mieszkańcom na dalsze udostępnianie co znacznie podniesie wartość podziękowania  i wyeksponuje  znakomita wręcz umiejętność budowy dróg  o nawierzchni asfaltowej wśród pól i łąk a w terenie gęsto zabudowanej /vide- Kaczawka/ o nawierzchni pokrytej tłuczniem – bez utwardzenia!!!-

٭Walentowo- droga przed budowa była w  „stokroć” w lepszym stanie  niż na Kaczawce (dysponuję              filmem).Znacznie dłuższa. Dwukrotnie mniej zabudowań. Prawie dwukrotnie mniej mieszkańców. Wg jakich priorytetów została zakwalifikowana jako pierwsza?

 • W dalszym uzasadnieniu należy zaznaczyć, ze zostaliśmy /nie -/ mile zaskoczeni, bo nikt się mieszkańców nie zapytał, czy chcą, ewentualnie gdzie  i ile tego dobrodziejstwa.
 • Skoro już rozsypano  tłuczeń to wnosimy o rychłe jego przewalcowanie. Z braku walca  zastępczo, może pan Burmistrz z  panem Domżalskim pojeździć swymi osobówkami tak długo aż mama niepełnosprawnego dziecka stwierdzi że jest na tyle równo i twardo, ze wózkiem przejedzie. Amen
 • „donieść” o tym wydarzeniu  przyjaznym nam  mediom społecznościowym;

–  Portal  KUJAWY.INFO > http://www.kujawy.info/

–  Dzień Dobry Włocławek – Portal Informacyjny – https://ddwloclawek.pl

–  Nowy Portal Promocje włocławskie – nWloclawek.pl >https://nwloclawek.pl/

–  Kujawy.media.pl Portal Wydawnictwa Kujawy  . > http://kujawy.media.pl/   

czasopismo  „TU i TERAZ”

Możliwa będzie konieczność wniesienie stosownej opłaty ale myślę ze to dla burmistrza mały pikuś i nie będzie stanowić żadnego problemu. Promocja takiegoż wydarzenia  ponad wszystko jest!!

Na zakończenie. Czy są inne możliwe interwencje z strony mieszkańców Kaczawki. Oczywiście ze są tylko ze ….

ale to już później

Poniżej link na konto fb Mateusza, którego gorąco pozdrawiam

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2146950268660679&set=a.784050338284019&type=3&theater

dodano 22.12.2018

ZAKOŃCZENIE… Czy są inne możliwe interwencje z strony mieszkańców Kaczawki. Oczywiście ze są tylko ze ….

Najpierw podsumowanie wyników w/w propozycji. No, cóż bez specjalnego zdziwienia zauważam;

 1. Podziękowania dla pana burmistrza – nie było a szkoda bo należało się.
 2. Dalszych udostępnień wpisu przez mieszkańców Kaczawki – nie było a szkoda bo informacja o  „modernizacji” drogi sławiła by imię jego na cały kraj.
 3. Powiadomień lokalnych mediów społecznościowych – nie było a szkoda patrz pkt. 2.

Szczególny żal wyrażam co do braku dalszych udostępnień. Bo to działanie bardzo proste  a nad wyraz skuteczne. Presja społeczna wiele uczynić może. Ale nie wymagajmy zbyt wiele.  Z kolei z należnym szacunkiem dla mieszkańców /de facto- nielicznym/ należy zauważyć reakcje, wyrażające dezaprobatę do poczynań włodarza w zakresie realizacji inwestycji drogowej w naszej wsi. Aaa …, nie tylko drogowej bo za poprzednika – „na złość jednemu ukarzę wszystkich” ?!, nie mamy  kanalizacji. Za to obecnie będzie rozbudowa w Golach!!!!! ale to temat późniejszy.

Szacunek dla grupy mieszkańców którzy przy innej ale w tej samej materii drogowej także wyrazili swa dezaprobatę do poczynań włodarza w zakresie realizacji inwestycji drogowej w naszej wsi, czytaj >https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2088153881413863&id=1635373340025255&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22O%22%7D

, gdzie został przez nieznanego, utajnionego(sic!) urzędnika  zamieszczony komentarz o treści;

Zauważmy, że Gmina Lubień Kujawski od dawna poświęca Kaczawce bardzo dużo czasu zwłaszcza jednemu Panu na rzecz którego pracuje połowa wydziału inwestycji przygotowując odpowiedzi na ciągle zadawane pytania publiczne”.

W związku z powyższym komentarzem, mam dla Mieszkańców Kaczawki daleko idącą propozycje. Myślę, ze niezwykle skuteczną. Za – owocującą rychłym powstaniem drogi asfaltowej a być może i kanalizacji.

 1. Należy NATYCHMIAST !!! skierować sprawę do prokuratury na „niecne” poczynania jednego z mieszkańców Kaczawki który to wg oceny nieznanego (sic!) urzędnika UM jest źródłem wszelkiego zła w tym braku inwestycji drogowej. Na marginesie – brak kanalizacji dopisują innemu tubylcowi. Prokuratura bez trudu znajdzie tegoż  „Pana” i zostanie wszczęte jak domniemywam stosowne śledztwo. Inaczej być nie powinno, bo nie może być tak ze „Pan” poprzez ciągłe zadawanie pytań publicznych, dezorganizuje /w domyśle/ prace urzędników tak skutecznie iż wydział nie realizuje inwestycji drogowych itp. Tym samym takie działanie tego „Pana” jest wysoce szkodliwe, godzące w dobro publiczne

No, tak być nie może!!! Prokuratorskie śledztwo wszystko wyjaśni. Wskaże winnego, który poniesie zasłużoną, stosowną karę. A droga i kanalizacja powstaną na – ten – tychmiast!

 1. Żeby nie było, że się migam, wesprę osobiście o ile będzie taka potrzeba powyższe działania ponieważ dysponuję osobistą wiedzą około tej materii.   znane mi sa przynajmniej dwa   przypadki publicznej wypowiedzi burmistrza wskazujące na poza merytoryczne przyczyny nie realizowania inwestycji drogowej na Kaczawce.  Niestety, możliwy jest  pewien problem. Upłynął  rok czasu od powyższych zdarzeń. Uczestnicy – świadkowie tych wypowiedzi, mogą nie pamiętać albo nie chcieć pamiętać?!

Gwoli przypomnienia >http://www.zdrugiejstrony.org/pytajac-kontrolujesz-takie-masz-prawo/

dodano 30.12.2018 g17.30

Cud?! nad Kaczawką

(…)Głównymi kierunkami inwestycjami gminy w 2019 r. będą nadal inwestycje drogowe. Nowe drogi mają być budowane m.in. w miejscowościach Kaczawka, Nowa Wieś, Narty, Kąty, Szewo, Bilno, Modlibórz, Modliborek…czytamy  info na stronie UM  z dnia 28 grudnia 2018 roku

>http://www.lubienkujawski.pl/index.php/aktualnosci1/1535-budzet-na-2019-rok-uchwalony-jednoglosnie

Jedynie co mnie martwi to wyrażenie – maja być. Martwi mnie także przeznaczenie tylko? 1 000 000 zł na budowę dróg gminnych zawarowanych w budżecie na 2019 rok /poza droga w Narty- Katy/ przy twierdzeniu iz inwestycje drogowe będa głownymi inwestycjami gminy(?) A… wymienia się także takie miejscowości jak; Szewo, Bilno, Modlibórz, Modliborek / 8km- koszt ok. 5 mln zł/

Póki co  nie widziałem na Kaczawce geodetów, nikt nie widział projektu. Ale wiara …. czyni cuda. A słowo ciałem…  Ja stawiam na Mateusza i jemu podobnych.

P.s. Przed chwila dotarła do mnie wiadomość. Podobno geodeci juz pracowali na Kaczawce. Mówili ze wiosna ruszą prace drogowe.  Podobno odcinek drogi przy którym mieszkam zostanie pominięty. Pożyjemy. Zobaczymy.