Zaznacz stronę

Stomatolog w szkole – informuje „Nasza Gmina

Komu przeszkadzał gabinet stomatologiczny w  ZPO, który został zlikwidowany  bodajże w 2007 ? Władza nie protestowała / po wyborach było/. Od tego czasu nasza komisja zdrowia RM wielokrotnie zwracała uwagę na pogarszająca się opiekę dentystyczną dla dzieci.

….Stwierdzono kompletne zaniedbanie w tej dziedzinie, dzieci sa pozbawione podstawowych usług stomatologicznych, co negatywnie wpływa na stan zdrowia. W związku z powyższym komisja wnioskuje do władz urzędu i dyr. szkoły o wyposażenie znajdującego się w szkole gabinetu, zatrudnienie lekarza stomatologa i pielęgniarki. Do czasu kiedy to nastąpi należy podjąć leczenie stomatologiczne w ośrodku zdrowia w dodatkowych godzinach wolnych od przyjęć dla dorosłych – czytamy z posiedzenia komisji zdrowia z dnia 1 października 2010 roku.

Wiktorski rozpoczął w 2010 roku / przed wyborami/…od poszukiwania lokalu pod gabinet w ZPO. Czas leciał a poszukiwania trwały. A na sesjach Rady, Wiktorski głośno wymawiał nazwisko przyszłej(sic!) kandydatki na stanowisko stomatologa. I „czekał” aż ukończy studia. Widocznie się nie doczekał, bo oznajmił …trwały poszukiwania stomatologa, który zechciałby poprowadzić gabinet. Wiele czasu zajęło pozyskanie odpowiedniego kandydata….

Po długich i żmudnych poszukiwaniach we współpracy włocławską firma „UNIDEM”, Wiktorski znalazł wreszcie odpowiedniego kandydata w osobie – naszego pana stomatologa. Firma wyposażyła gabinet a jego uruchomienie nastąpiło w październiku ubiegłego roku. Dopóki firma „UNIDEM” nie uzyska kontraktu z NFZ na prowadzenie gabinetu stomatologicznego dla dzieci gmina płacić będzie 5 tys. zł miesięcznie.

Panie Wiktorski, nielegalne umorzone przez Pana podatki w kwocie 266.883,90 zł. pozwoliłyby na funkcjonowanie tak pięknego gabinetu dentystycznego, jaki jest obecnie w ZPO aż przez 4 lata i pięć miesięcy. …. A ile ząbków by uratowano?!

Czy 6- letni okres zabiegów o gabinet stomatologiczny dla dzieci to norma? sukces? czy …

P.S. Zastanawiam się, dlaczego „Barska” nie zorganizowała gabinetu dentystycznego dla dzieci?