Zaznacz stronę

 

… i nie tylko. A właściwie wokół pani  dyrektor Aleksandry Ciesielskiej. Ubywający w trybie zerwanego banera wieszczącego – „ świata nie zmienisz a burmistrza – tak”  b. burmistrz pan Paweł Wiktorski pozostawił schedę w postaci projektu budżetu na 2015 rok. Na stronach projektu znajdujemy informacje – 70(sic!) tys. zl  przeznacza się na działalność OK. W poprzednich latach były to kwoty oscylujące od 170 – 200 tys. zł. Cóż więc się stało, ze Wiktorski zadysponował na rzecz OK taką a nie inną  kwotę?

Na początek proponuje zapoznanie sie z poniższymi linkami;

1. http://www.zdrugiejstrony.org/samorzadowi-%E2%80%9E-noblisci%E2%80%9D-chca-wyciac-kulture-czy-%E2%80%A6-dyrektorke-osrodka-kultury/

2.  http://www.zdrugiejstrony.org/451/

3.  http://www.zdrugiejstrony.org/utajniona-kontrola-osrodka-kultury/

Z zemsty za …

Najpierw budżet OK. obcina się  o 30 tys. zł bez żadnego uzasadnienia na zasadzie – przyśniło mi się- .Następnie pojawia się  kontrola komisji rewizyjnej  pod kierownictwem obecnego przewodniczącego RM pana Marka Małachowskiego, zalecająca  dalsze ciecia „ubezwłasnowolniające”  statutową działalność OK, którą można określić jako ” pic na wodę fotomontaż”. Potem mamy słynny pomysł dotyczący połączenia Biblioteki z OK z słynna analizą /której de facto nie było/ uzasadniającą pomysł połączenia obu tych instytucji w tzw. Centrum Kultury. Pomysł szlag trafił.

W konsekwencji mamy jak na zamówienie „donos na nos” czyli anonim od „nos” mieszkańców dotyczący „nieprawidłowości” w OK. Kolejna kontrola poszerzona  przez Wiktorskiego  praktycznie o cały zakres merytorycznej działalności OK nie potwierdziła anonimowych zarzutów i szlag trafił … Wiktorskiego!

Zapisał w projekcie budżetu 70 tys. zł z zamysłem, no właśnie – jakim?  Ekipa 11 radnych spadkobierców Wiktorskiego wybranych z woli ludu lubieńskiego pod naporem argumentów padła jak popularny „pies Pluto” i dodała najpierw 30 a wczoraj kolejne 50 tys. zł z zapewnieniem ze będzie dalej „uroczo” i jak trzeba będzie to dołożą ale pro-forma trochę się potargują.

Pani Ciesielska. Nie „bucz” juz kobito!, bo Miro zapowiedział ze jak będziesz  dalej „buczała” to cala ekipa zostanie w domu. Zrób sobie post i bądź szczęśliwa. A Twoje szczęście przeniesie się na innych. Na amen to chyba jednak za wcześnie?

 

– hucpy? Ciąg dalszy nastapi. Uwaga! Przebieg prac w komisjach nad budżetem oraz jego zatwierdzenie / prawdopodobnie 30 stycznia / z przyczyn niezależnych od autora  zostanie upubliczniony w terminie późniejszym. Serdecznie zapraszam chociażby dlatego ze przez ostatnie 12 lat jak tu mieszkam takich przeistoczeń postaw ludzkich charakterów, nie widziałem. Gdy  jedni „schodzili z drzewa drudzy uciekali na drzewo”  W miedzy czasie ukaże sie artykuł  o samotnej przegranej bohaterce …