Zaznacz stronę


SZANOWNI PAŃSTWO!

Nazywam się Jan Koralewski, kandyduję na Burmistrza Lubienia Kujawskiego. Mam  wykształcenie wyższe. Urodziłem się w małej miejscowości pod Jelenią Górą, natomiast całe  dzieciństwo i młodość spędziłem w tej gminie. Ukończyłem podstawówkę  w Zalesiu. Potem było  liceum w Nieszawie. Po ukończeniu Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Łączności zostałem  oddelegowany do pracy w Opolu. Po odejściu z wojska do cywila, studiowałem ekonomię na Uniwersytecie Opolskim.

Wróciwszy po latach do Lubienia Kujawskiego za namową wielu osób w 2006 roku  zdecydowałem się kandydować na stanowisko burmistrza Lubienia Kujawskiego. Nie prowadziłem większych działań promujących, a pomimo tego otrzymałem aż 44% poparcia. Mówiono mi, że mieszkańcy gminy oczekują na zmiany i to faktycznie się potwierdziło. Tak naprawdę poprzednie  wybory były moim wielkim  sukcesem.

Przez ostatnie cztery lata sprawowałem funkcję radnego gminnego. Starałem się  wykonywać ją rzetelnie i uczciwie. Poznałem bardzo dobrze zasady funkcjonowania urzędu. Moją dewizą  w codziennym postępowaniu, była i jest zwykła ludzka uczciwość oraz chęć pomocy bliźniemu. Kandyduję na burmistrza, gdyż uderza mnie niesprawiedliwość która niejednokrotnie dotyka w gminie przeciętnego człowieka i fakt wykorzystywania przez pewne osoby swoich funkcji. Za to, że sam niejednokrotnie stawałem w obronie praw i godności zwykłych ludzi stałem się obiektem wielu  brutalnych ataków i pomówień.

Wierzę w Waszą mądrość i odpowiedzialność. Wierzę ze potraficie ocenić władze sprawiedliwie  i wystawić rachunek za całą kadencje, a nie tylko za ostatnie kilka tygodni przed wyborami. Zwracam się szczególnie do tych, którzy w nowych warunkach ustrojowych,  nie mogą się odnaleźć, jest im ciężko, mimo ciężkiej pracy często niegodziwie opłaconej.  Nie umyka mojej uwadze los ludzi starszych, nieporadnych, jakże często pozostawionych samym sobie. I sytuacja naszych dzieci, w tym młodych ludzi szukających pracy za granicą. A ci co pozostali, zbyt często borykają się z polskim piekłem prywatnego pracodawcy. Coś z tym trzeba robić. Spróbujmy. Nie możemy pozostawać bierni, chociażby na własnym gminnym podwórku.

Obecna władza w roku wyborczym, stara się być nadzwyczaj aktywna. Kilka imprez, kilka  przeciętych wstęg, kilka obietnic czegoś czego nie zrobiono teraz a co ponoć zrobi się w przyszłości to aktualny styl rządzenia. Styl który na długie lata zakonserwował wpływy osób, które traktują naszą wspólną gminę jak swoistą własność. Uważam, że czas to  zmienić i liczę na Wasze głosy.

Dziś w przededniu wyborów proszę o poparcie i czynny udział w wyborach.

Z wyrazami szacunku

Jan Koralewski

Poniżej przedstawiam kandydatów na radnych Rady Miejskiej

Są to osoby którym ja zaufałem a oni zaufali mnie. Osoby, które mnie i Wam są znane z odważnego przedstawiania spraw publicznych, znane z aktywności społecznej. Proszę Was o okazanie im zaufania poprzez głosowanie  na nich.

Znajdziecie ich  na karcie nr 5 – kolor karty biały

Okręg wyborczy nr 1- miasto Lubień –– tu możecie oddać  3 głosy

 1. Anna Paradowska
 2. Maria Przybylska
 3. Piotr  Sudomi

Okręg wyborczy nr 2- sołectwo Gole i Kaliska  – tu możecie oddać 2 głosy

 1. Małgorzata  Jakubowska
 2. Aleksandra Szliter

Okręg wyborczy nr 3 – sołectwo Bagno, Czaple, Gagowy, Bilno – tu możecie oddać  2 głosy

 1. Błażej Kacprzyk
 2. Leszek  Rzepnikowski

Okręg wyborczy nr 4 – sołectwo Narty, Morzyce, Wola Olszowa – tu oddajecie  1 głos

 1. Elżbieta Mechuła  / Sitnik /

Okręg wyborczy nr 5 – sołectwo Antoniewo, Kanibród, Świerna, Wola Dziankowska– tu oddajecie  1 głos

 1. Sławomir   Bednarski

Okręg wyborczy nr 6 – sołectwo Beszyn, Dziankowo, Szewo – tu oddajecie  1 głos

 1. Urszula Barańska

Okręg wyborczy nr 7 – sołectwo Chojny, Kłóbka – tu oddajecie  1 głos

 1. Krzysztof Brudnowski

Okręg wyborczy nr 8 – sołectwo Błędowo, Krzewie, Modlibórz – tu oddajecie  1 głos

 1. Zofia Pietrzak

Okręg wyborczy nr 10 – sołectwo Gliznowo, Kamienna, Kobyla Łąka, Rutkowice, Kretkowo. – tu możecie oddać  2 głosy

 1. Ewa  Rojewska
 2. Małgorzata Rucińska

INFORMACJA

Ja i w/w jesteśmy bezpartyjni, aczkolwiek startujemy z listy Komitetu Wyborczego  Prawo i Sprawiedliwość. Z różnych racji. Jedni z sympatii do PiS, drudzy z sympatii do mnie.


Jan Koralewski