Wiktorski, nie potrafił? a Wiliński zrobił!

Wysłane przez dnia 27 Sie 2016 w kategorii Bez kategorii | komentarzy 5

2016-08-25-36802016-08-25-3679

Sprawa przejścia dla pieszych koło marketu, czy tez bezpiecznego zjazdu na jego parking od strony Włocławka jak i sygnalizacji świetlnej na przejściu przy banku, była wielokrotnie wałkowana  na forum sesji RM już w latach 2006 -10. Podnosiliśmy ten problem na komisji bezpieczeństwa /której wówczas przewodniczyłem/. Nie było wtedy odpowiedniego „klimatu”

Może teraz nastał odpowiedni klimat  aby ziściło się marzenie wielu osób dotyczące  sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych kolo banku. Ale, czy jest to możliwe? – jak myślicie.

P.S.  ledwo zafunkcjonowało przejście dla pieszych koło market a już mieliśmy potracenie

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +2 (z głosów: 8)

5 komentarzy

 1. Aleksandra Ciesielska na fb skomentowała;
  Groteska, jeden nie potrafił i wypadki były, drugi potrafi i wypadki są ! o dobro i bezpieczeństwo własne niestety musimy sami zadbać. Rozwaga i ostrożność !.Każdy z nas wie, że przechodząc przez jezdnię należy zachować należytą ostrożność. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni kierować się przede wszystkim kulturą tzn., że na przykład pieszy przechodząc przez jezdnię powinien się rozejrzeć i ocenić czy wchodząc na ulicę nie zmusi kierującego pojazdem do gwałtownego hamowania. Kierujący pojazdem powinien przede wszystkim pamiętać, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu chcącemu przejść przez ulicę.Kierujmy się kulturą obowiązującą na drodze a z pewnością ilość wypadków z udziałem pieszych znacząco zmaleje. Warto przy tym znać swoje prawa i nie dać sobie wcisnąć mandatu przechodząc przez jezdnię przy zachowaniu należytej ostrożności.
  W przypadku jednak, gdy jako piesi poczujecie się skrzywdzeni przez funkcjonariusza, uważając, że przechodziliście prawidłowo i z zachowaniem należytej ostrożności odmówcie przyjęcia mandatu lub zwróćcie się z zapytaniem, czy nie ma podstaw do uchylenia mandatu przyjętego. Pod tym linkiem znajdziecie pomoc.

  http://anuluj-mandat.pl/advice.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Punkty: 0 (z głosów: 6)
 2. Co do świateł na przejściu dla pieszych przy banku, to pamiętam wypowiedz na jednej z sesji RM, ówczesnego PRM pana Janusza Złotowskiego.Stwierdził wówczas iz światła na tym przejściu zablokują płynny przejazd pojazdów przez miasto. Myślę że miał rację. Chociaż nie do końca, ponieważ sygnalizację świetlna można ustawić tak aby światło zielone dla pieszych nie blokowało płynnego ruchu pojazdów, czyli na czas niezbędny dla przejścia pieszych. Jednakże, najlepiej aby w tej materii wypowiedzieli się fachowcy gdy zajdzie taka potrzba. Póki co wskazania pani Oli sa jak najbardziej na czasie i na miejscu.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Punkty: 0 (z głosów: 6)
  • jakos nie popieram tego zachwytu wypowiedzia p Ciesielskij ,bo jakby nie patrzec to przejscie jest oznczone dosc wyraznie i zdaleka kierowca widzi co przed nim sie mozew dziac wczesniej tego nie bylo wiec chyba jest bespieczniej,a to ze wypadki sie zdazaja to zawsze trzeba byc ostroznym i miec wyobraznie i do tego jeszce trzeba myslec za siebie i innych urzytkownikow jezdni pozdrawiam

   VA:F [1.9.22_1171]
   Punkty: -2 (z głosów: 4)
 3. Ja bym chciała żeby te obrady były w nocy

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +2 (z głosów: 4)
  • a dlaczego w nocy?

   VN:F [1.9.22_1171]
   Punkty: -2 (z głosów: 4)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

QR Code Business Card