URZĘDNIK POD PARAGRAFEM

Wysłane przez dnia 18 Kwi 2016 w kategorii Bez kategorii | komentarzy 6

images (4)Uwaga. Niniejszy artykuł pojawił się jakiś czas temu na newsletterze Portalu Samorządowego.  Postanowiłem  zaprezentować go  czytelnikom i  samym zainteresowanym jako  istotną informacje z sfery „urzędniczego” postrzegania prawa.

Pracownik administracji publicznej musi wykonywać polecenia służbowe swojego przełożonego. Nie może to być jednak ślepe posłuszeństwo. Pracownik jest zobowiązany odmówić wykonania polecenia, które jest niezgodne z prawem albo zawiera znamiona pomyłki.

(…)Urzędnik, który obawia się zwrócić uwagę szefowi, by nie popaść z nim w konflikt, musi sobie jednak zdawać sprawę, że skutki realizacji nielegalnego polecenia mogą być dla niego o wiele bardziej dotkliwe. Skończyć się to może w przyszłości nawet jego zwolnieniem z urzędu w trybie dyscyplinarnym. Warto więc poznać procedurę określoną w pragmatykach oraz konsekwencje ewentualnego jej naruszenia.

Cały artykuł – tutaj

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z głosów: 5)

6 komentarzy

 1. Moi drodzy w naszym kraju bycie urzędnikiem daje same przywileje URZĘDNIKOM!. Pewny stały zarobek za publiczne pieniądze w zamian za bezwzględną służbę przełożonemu, choćby łamał wszelkie zasady i prawo.Takie prawo nadało same państwo Polskie! Urzędnik może wszystko, bo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje. Sklepowa zapłaci za rozbity słoik dżemu, kierowca za mandat, robotnikowi, który doznał urazu w wyniku nie przestrzegania zasad bhp nie wypłaci się ewentualnego odszkodowania itd… Urzędnik może swoimi decyzjami złamać ludzkie życie, zdrowie, prowadzenie biznesu !!! – (przykłady ze sprawy dla reportera, komornicy, urzędy skarbowe,eksmisje, decyzje pomocy społecznej,urzędów miast i gmin)
  I cicho sza! Wprowadzenie bezwzględnych personalnych sankcji za niezgodne z prawem decyzje urzędnicze, może zakończyć tą istniejącą obecnie patologię. Pocieszające, że w chwili obecnej trwają prace poselskie nad przygotowaniem zmian w tym zakresie. Jedna ze zmian mówi, że błędne, niezgodne z prawem decyzje urzędnicze z automatu będą przedmiotem badań prokuratorskich!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +2 (z głosów: 8)
 2. Panie Koralewski – Tak! Jeste pan zwolennikiem i wyznawcą teorii, że na świecie jest siedem miliardów Kościołów. Na tym polega geniusz Twórcy. Każdemu wyznaczył własną, niepowtarzalną drogę. W każdym człowieku jest geniusz, ale nie każdy musi być od razu Einsteinem i Chopinem. Człowiek wysiłkiem i konsekwencją jest w stanie przekroczyć samego siebie. Nie gnuśnością, nie jednym zrywem, który przeleje krew, a za parę lat znów wpadnie w niewolę. Człowiek jest w stanie wyrazić geniusz, który jest w nim. I dzięki temu postawi następny krok w drodze do wyższej ewolucji. Potrzeba wielkiej siły, aby stanąć nagim i powiedzieć wbrew wszystkim o tym, w co się wierzy”
  Krzysztof Pieczyński
  cytat z wywiadu.
  Panie Korale
  Uważałam pana za człowieka i maż pan świadomość , że są kontrole Urzędów Skarbowych, Urzędów Wojewódzki i Izb obrachunkowych że sprawdzają wszystko i nie klep p. głupot , że przełożony może wymusisz na pracownika, to jest po po pierwsze głupie klepanie i może pamięć z lat 60-tych jak było w wojsku. I tak sobie myślę jak może przełożony panu dawał rozkaz. „Prawda jest zawsze to, co się dzieje, a nie nasza opowieść o tym, co się działo”

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +3 (z głosów: 5)
 3. Panie uczciwy a gdzie są moje komentarze ha ha powtórka z rozrywki tak jak lubien.net ;)Każdy jest wyjątkowy bo każdy jest oryginałem. Każdy jest wyjątkowy tak bardzo jak bardzo jest sobą, jak bardzo się różni od innych a nie upodobniajacym się do całej reszty

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +3 (z głosów: 5)
  • Uczciwie! Strona była dla mnie nieosiągalna tzn poza zasięgiem.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Punkty: 0 (z głosów: 4)
 4. Anno chyba piłaś….i pisałaś przez dwa dni do siebie, bo do czytelnika bloga, zupełnie nie dociera twój tekst.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +2 (z głosów: 4)
 5. Ktoś nie ma siły, aby być uczciwym, nie ma jej też, aby wierzyć w uczciwość innych.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: 0 (z głosów: 2)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

QR Code Business Card