Oświadczenie

Wysłane przez dnia 6 Lut 2018 w kategorii Blog | komentarzy: 1

 

Szanowni Pracownicy Urzędu Miejskiego.

Szanowni Czytelnicy.

 

Upublicznione, zgodnie z prawem, wysokości wynagrodzenia  i poziomu wykształcenia  pracowników urzędu nie mogą  i nie powinny  być odbierane,  postrzegane i przenoszone dalej w  kategorii sensacji – niezdrowej sensacji!

Niniejsza informacja  sama w sobie  nie  daje  podstaw do nieuprawnionych,  często do niesprawiedliwych  i krzywdzących   ocen. Miara oceny pracownika jest jego efektywna  praca  a  wynagrodzenie miernikiem tej pracy.  Inaczej być, nie może. Postrzegajmy pracownika poprzez jego kompetencje, życzliwość i skuteczność w  załatwianiu Waszych spraw.

Co wcale nie oznacza, że nie wolno oceniać. Powiem zdecydowanie TAK!  wolno i trzeba. Mamy takie prawo. Ale  z rozwagą i mądrze. Zanim to uczynisz sprawdź, zapytaj i oceń. Podaj koniecznie uzasadnienie swej oceny.

Prawo do informacji publicznej daje do reki KAŻDEGO mieszkańca   niezwykle ważny instrument  do pozyskiwania informacji o wszystkich działaniach naszej władzy samorządowej a tym samym jej kontroli przez obywateli. W szczególności  kontroli  stanu i wydatkowania  finansów  publicznych.

Jeszcze raz  mocno podkreślę,  udostępniona informacja nie może być pożywka dla  tych krytykujących osób , którzy nie rozumiejąc (  nie posiadając stosownej wiedzy ), rzucając nieprawdziwym słowem, mogą wyrządzić  trudną do naprawienia  krzywdę, określonym osobom czy grupom społecznym.

Jan Koralewski

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +23 (z głosów: 35)

Jeden komentarz

  1. Co do Pana Oświadczenia. Zgadzam się 🙂 Informacja to jedyny sposób aby wyrobić sobie zdanie i móc podjąć działanie – np. przed wyborami. I zgadzam się, że irytacja siega zenitu, gdy pytacie, a nie uzyskujecie odpowiedzie, a w świetle prawa powinniście je uzyskać. Zgadza sie, że zatajanie informacji budzi podejrzenie, że cos jest nie tak. Zgadza się!!!!!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Punkty: +2 (z głosów: 6)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

QR Code Business Card