hi /cior! – Radia HIT – budynek zbywam – mieszkań nie dam – potrzebujących nie mam…

Wysłane przez dnia 4 Lis 2017 w kategorii Władza | komentarzy 5

dodano; 27-go maja 2018 roku

Brak mi słów na głupotę(!) rządzących.

Nie rozumiem i nie akceptuje milczenia potrzebujących. Nie rozumiem i nie akceptuje biernej postawy  większości mieszkańców  wobec zamiarów „opylenia” budynku po byłej SP w Nartach – Morzyce. Były włodarz któremu wiele zarzucałem, jednakże zdobył sie na remont i przystosowanie budynku po SP w Bilnie na lokale mieszkalne. Poniekąd wykonując jedno z głównych zadań własnych, jakim jest „pozyskiwanie” lokali mieszkalnych dla tej grupy społecznej która z przyczyn od nich niezależnych  nigdy nie będzie  w stanie sama  sobie w tej materii poradzić.

Obecny włodarz powiem wprost, kpi z potrzebujących – najuboższych w żywe oczy. Wraca koncepcja sprzedaży byłej SP.  Niedługo zapewne powróci / po wyborach/ koncepcja sprzedaży mieszkań na Ośrodkiem Zdrowia. A słynne przyrzeczenie wyborcze Wilińskiego- tanie działki dla młodych, okazało sie kłamstwem!!!

czytaj dalej>

http://www.lubienkujawski.pl/index.php/aktualnosci1/1266-burmistrz-lubienia-kujawskiego-oglasza-wykaz-nieruchomosci-przeznaczonych-do-zbycia-oraz-do-wydzierzawienia-2

============================================

 

W ubiegłą sobotę  na  falach Radia HIT /107,6 FM/ usłyszałem informacje iż Gmina Lubień Kujawski  ma do zbycia budynek po byłej SP w Nartach- Morzycach. Niniejszą informację do radia przekazał osobiście Pan Marek Wiliński

W ulotce wyborczej ”Chcę zmienić Lubień i wiem jak to zrobić!”  Pan Marek Wiliński, zapewniał  (…) –wygospodaruje nowe mieszkania socjalne.

Komunikat o możliwości zbycia budynku …to  nowatorski kierunek w pozyskaniu lokali mieszkalnych na rzecz oczekujących mieszkańców gminy;  wygospodarowanie poprzez zbycie ..

To bardzo  intrygujące podejście włodarza do problemu braku mieszkań. Zalecam o wiele skuteczniejsze działanie.  Proponuję Panu Wilińskiemu   zainspirować się przykładem wójta Fabianek  czytaj>

https://www.info-kujawy.pl/powiat-wloclawski/gmina-fabianki/2118-fabianki-beda-nowe-mieszkania-w-nowym-witoszynie.html

Przypomnę  >  Paweł Wiktorski  > w  Bilno >  oddał 11 mieszkań w budynku po byłej SP.

poniżej kilka fotek pomieszczeń w budynku byłej SP w Morzycach,  do … zbycia!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +13 (z głosów: 19)

5 komentarzy

 1. Wiktorski oddał 11 mieszkań socjalnych a Wiliński się oddał władzy. Z niego gospodarz jak z koziny rosół.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: -3 (z głosów: 7)
 2. Może Pan powinien , albo mógł Pan założyć fundację i sam coś zrobić w tym kierunku a nie tylko wymagać!! ?……………………

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: -3 (z głosów: 7)
  • Była już taka propozycja od Pana Wilińskiego. Chodziło o pozyskanie ewentualnych mieszkań w budynku dworca kolejowego – Kaliska. Tez o tym myślałem. W końcu okazało się ze nie ma mocy twórczych i osobowych.
   Gdyby Waści zgłosił osobisty akces wspomożenia powstania takiej fundacji itd to możliwe by było powrócenie do tematu.
   Co do wymagań! Tak stanowi prawo. My mieszkańcy mamy niezbywalne prawo wymagać, bo ewentualną substancją lokalową dysponuje władza samorządową a nie ufo – ludki. Co wcale nie wyklucza współpracy zainteresowanych stron.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Punkty: 0 (z głosów: 8)
 3. Łgarz, oszust, nierób! okazał się tanim naciągaczem wyborczym! Jak można tak postępować? jak ludziom w oczy spojrzeć? Dla potrzebujących nie ma! Dla grabierznego pseudo handlu jest? ( bo czym, że jest ogłoszony przetarg na sprzedaż szkoły w Nartach jak nie gangsterką urzędniczą! W stolicy wyrzucali na bruk, za nic mieli ludzi. U nas nie lepiej. Nasi radni nigdy nie opowiedzieli się po stronie oczekujących na mieszkania, nigdy nie zobowiązali burmistrza do działań w tym zakresie i nie pilnowali sprawy. Przed wyborami Wilińskimamił wzniosłymi hasłami, jaki był empatyczny na niedolę! Kim się teraz stał. Mieszka w willi na górce upławia się w naszych pieniądzach, o których mówi, że zarabia. Co on zrobił dla tej społeczności, nic ! Żaden nowy zakład nie powstał, pozatrudniał pociotków. Stworzył prywatny kombinat pseudourzędników. A teraz przed wyborami rozpuszcza kolejne informacje jakoby w naszej gminie ogrom inwestycji prowadzi. Łgarz już zapawiadał miliony na Kamiennę, rewitalizację Lubienia, atrakcyjną rekreację nad jeziorem, domy mieszkalne w Kaliskach, tanie działki bez przewałki, mieszkania socjalne, dochody do budżetu z tzw. kopalni soli, Co mamy? długi 8 milionów, powycinane drzewa nawet na skwerze, wszechobecny bałagan, smród i ciemności. Słyszy się tylko, że na nic nie ma, że trzeba oszczędzać ale na nagrody i ministerialne pensje to pieniądze są! Gdzie są obiecane spotkania z mieszkańcami? Skąd pan Wiliński czerpie wiedze o potrzebach mieszkańców? Domyślam się, że zapewne od tego …(naruszenie regulaminu) myśliwego, co to niby przyjmuje interesantów na II piętrze. Teraz jak widać uszykowany kolejny zamach na puszczenie za bezcen Szkoły w Nartach. Niech się ludzie cieszą naszą władzą!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: -3 (z głosów: 5)
 4. Do roboty a nie mieszkania się chce za darmo

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +2 (z głosów: 2)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

QR Code Business Card