…. a sprawa mieszkań w Lubieniu cd.

Wysłane przez dnia 6 Wrz 2015 w kategorii Bez kategorii | komentarzy 13

Z protokółu  Nr VI – 2015 RM  strona 11/12,  burmistrz Marek Wiliński  cyt; – „…mam taka odpowiedz z Orlenu, ze oni do 2018 roku nic konkretnego w zakresie szkoły w Nartach by nic nie zrobili, w sensie takim, ze nie kupią tego obiektu, ani tez nie wynajmą  tam pomieszczeń  pod biurowce . Za zgoda Rady chciałbym prowadzić pewne rozmowy, żeby  w jakiś sposób  ta szkole zagospodarować, jeśli by się udało np. środowiskowy dom pomocy społecznej, tutaj Wojewoda na takie środowiskowe daje, nie mowie że to się uda, ale …

Więcej na  s.11/12 > http://www.bip101.lo.pl/?cid=56&bip_id=2361

Radni błyskawicznie zaakceptowali pomysł. Moje wygłoszone obywatelskie „votum separatum”  bardzo nie spodobało się radnemu Gawłowskiemu. Mówiłem że najpierw należałoby spytać  nas mieszkańców o opinie, zdanie.

 1. Mamy kolejkę /ponad dwadzieścia podań?/ oczekujących na mieszkania socjalne/komunalne
 2. Mamy potrzeby  w zakresie wsparcia lokalowego dla osób opuszczających pieczę zastępczą w rozumieniu przepisów o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej na które są środki finansowe z PROW.. https://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/formy-udzielanej-pomocy/mieszkanie-chronione/
 3. Ale tez, możemy wyremontować i sprzedać a pozyskane środki przeznaczyć na inne społeczne cele

 

Możemy …? Co proponują Czytelnicy?

Poniżej przedstawiam zdjęcia z wnętrza b. szkoły. Idealny układ na mieszkania.  Stan techniczny b. dobry. Lepsze warunki niż w Bilnie, gdzie  mimo zawirowań i problemów rodziny mają mieszkania!!!!!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +4 (z głosów: 10)

13 komentarzy

 1. Panie Januszu gratuluję bardzo trafnego artykuły, takiej treści artykuły więcej pasują do Pana osobowości.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +6 (z głosów: 8)
 2. Zaskoczeni jesteśmy postępowaniem pana burmistrza wie doskonale, że brakuje mieszkań dla obywateli, a tu takie wredne postępowanie. Przykre, że przesłanką było dopasowanie się do tego na co daje wojewoda pieniądze, a nie rozładowanie faktycznego, palącego problemu z mieszkaniami. Ciekawe np. gdyby wojewoda dawał pieniądze na budowę meczetów to czy pan burmistrz przystąpił by do rozmów?. Zawiedzeni jesteśmy postępowaniem włodarza, jakże odmienna jest rzeczywistość w stosunku do składanych deklaracji.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +1 (z głosów: 7)
 3. Dwie uwagi
  1. W Internecie nie udało mi sie wyświetlić hasła- „Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej” tym samym nie znam celów i zadań realizowanych przez ŚDPS. Jedynie wyświetlają sie hasła „Środowiskowy Dom Samopomocy” czy „Dom Pomocy Społecznej” np w Włocławku. Biorąc jednakże pod uwagę zbieżność nazewnictwa, myślę ze na ich stronach znajdziecie stosowne informacje o celach i zadnich realizowanych przez ŚDPS. Byłbym wdzięczny za informacje w tej materii.
  2. Powiększenie zdjęcia – jak w poprzedniej galerii

  VN:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +1 (z głosów: 7)
 4. To coś na zasadzie Domu Dziennego Pobytu. Seniorzy przychodziliby na spotkania, zajęcia, posiłki, a wieczorkiem do siebie, do domu. O to chyba chodziło autorowi pomysłu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +4 (z głosów: 8)
  • Dzięki. Też tak myślę. Szkoda że Burmistrz ograniczył sie tylko do zapytania. Czytając Twój komentarz, przyszła mi do głowy propozycja która kieruję do Pana Wilińskiego i starosty Pana Kacy. Wiadomym jest że powiat w niedalekiej przyszłości będzie budował dwa pomniejsze Domy Dziecka w Lubieniu. Dotychczasowy obiekt – do sprzedaży.Ja, proponuję aby ten budynek właśnie przeznaczyć na Środowiskowy Do Pomocy Społecznej. Chociażby, co centrum to centrum. Same zalety a „przychodzący” seniorzy na pewno mieliby bliżej.
   P.S. …i spełniłoby się także marzenie radnego powiatowego Zygmunta Wierzowieckiego

   VN:F [1.9.22_1171]
   Punkty: +4 (z głosów: 8)
  • Pomysł z Dziennym Domem Pobytu jest dobry tylko obawiam się ze większość pieniędzy przeznaczonych na ten cel wyda się ponownie na stworzenie fikcyjnych stanowisk dla swoich miernych ale wiernych.
   Wystarczy spojrzeć na stanowisko stworzone dla Pana Jaskólskiego przez P. Kace i P. Wierzowieckiego w Domu Dziecka.
   Przydałby się tam NIK bo w marnowaniu publicznych pieniędzy Powiat i Gmina chyba mają wyścig.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Punkty: +5 (z głosów: 9)
 5. Aby móc wyrazić opinię w tej sprawie, proszę „Zorientowanych” Dyskutantów o odpowiedź na pytanie: Do kogo należy ziemia, na której stoi budynek byłej szkoły w Nartach? Czy te grunty są jeszcze
  własnością Gminy, czy zostały sprzedane Orlenowi?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +2 (z głosów: 4)
  • Z uzyskanej informacji od merytorycznego urzędnika; grunty i budynek jest własnością gminy

   VA:F [1.9.22_1171]
   Punkty: +2 (z głosów: 4)
 6. Burmistrz, realizuje obietnice wyborcze tylko nie swoje. Wierzowiecki nie na darmo obskakuje emerytów z lepem domu środowiskowego. Usłużny włodarzyk ino myk załapał temat do realizacji. Problemy mieszkaniowe pozostają nie tknięte. Panie Koralewski warto zrobić analizę porównawczą metod i skutków działania pana Wiktorskiego i pana Wilińskiego. Wiktorski miał charyzmę i mógł wiele ale…? Wilińskiego przerosło bodaj wszystko. Przyjął służbę u skostniałych samorządowców, zapowiadał się jako burmistrz wszystkich obywateli. Tylko echo pozostaje to samo, co ja mogę, co ja mogę ….. Radni gminni apeluję do was, bo wy możecie! Zajmijcie się sprawą mieszkań, tanich działek. Tylko w was jeszcze nadzieja.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +1 (z głosów: 5)
 7. Jeżeli Wiktorski miał taką charyzmę to dlaczego przez 20 lat nie zapewnił mieszkań jak się czyta tak potrzebnych, przegrana z takim wynikiem o czymś świadczy. Pozostawiony stan zadłużenia gminy, zaległości w podatkach czy wysokość umorzeń też jest bardzo wymowne. Tak zostało 2-3 zwolenników Wiktorskiego i wciąż tylko krytykują z wiadomych przyczyn.Sądziłem że jak oponenci zobaczą zobaczą dobrą współprace Burmistrza i Rady i ile przez taki krótki okres zostało zrobione to się wyciszą ale to dopiero wychodzi wściekłość, że taki młody człowiek a potrafił zjednać sobie Radę Gminy i razem wspólnie potrafią dużo dla Gminy zrobić.P> Burmistrzu nie pozwól nikomu gasić Waszych postępów tylko dlatego że przeciwników razi w oczy.Te wszystkie komentarze oczerniające są zaiste wyrazem strachu i złości że Radzie i Burmistrzowi się udaje realizować zaplanowane zadania

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: -3 (z głosów: 11)
 8. Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów – jeśli takowy w naszej Gminie powstanie, powinien być usytuowany w mieście. Dlaczego?
  – komunikacja – z każdej wioski jakiś autobus do Lubienia dociera. Do Nart już nie.
  – specjalny, gminny autobus przeznaczony do przywiezienia i odwiezienia Seniorów – to duży, a co gorsze, nietrafiony wydatek. Nie każda osoba będzie chciała przebywać w DDP cały dzień. A jak wrócić z Nart np. do Kalisk albo Kłóbki wcześniej? Niektórzy Seniorzy mogą tylko opłacić obiady i dochodzić pieszo. Do Nart byłoby to niemożliwe.
  Decyzja wymaga wielkiej rozwagi…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +3 (z głosów: 7)
 9. Dla sekretarz gminy p. Machnowskiego, który jest na zwolnieniu lekarskim od kwietna br. a tak bardzo jest „zorientowany” w wysokościach wynagrodzeń pracowników oraz pisze nie prawdę o stanie finansowym gminy. Stan zadłużenia na dzień 31 grudnia 2014r. z tyt. zaciągniętych pożyczek przez poprzedniego burmistrza oraz stan zaległości z tyt. podatków i opłat bardzo duży był i już prezentowany. A może ktoś więcej by napisał czemu tym panem interesuje się prokuratura.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +4 (z głosów: 6)
 10. Pochmurno, deszczowo, krótki dzień. Marzy mi się, że nie muszę iść do sklepu, przytaszczyć zakupy i ugotować obiad. Pójdę sobie do Domu Dziennego Pobytu dla seniorów, gdzie wykupiłam obiady i w sympatycznym gronie koleżanek będę delektować się dietetycznym posiłkiem… Tylko nie do Nart, bo za daleko… Może pora zacząć realizować przedwyborcze obietnice?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Punkty: +2 (z głosów: 2)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

QR Code Business Card